Sayfa 410 Toplam 410 Sayfadan BirinciBirinci ... 310360400408409410
Toplam 2868 adet sonuctan sayfa basi 2,864 ile 2,868 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dolar yorum grafik analiz

Status
    mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj

** Göndermiş olduğum fotolar resmim.net sağlaycı yüzünden görünmüyor emeklerim e yazık **

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj

** Göndermiş olduğum fotolar resmim.net sağlaycı yüzünden görünmüyor emeklerim e yazık **

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj

Yurt içi yerleşiklerin kıymetli maden dahil YP (yabancı para) mevduat ve fon rakamları 08.11.2019 haftası TCMB nin verisine göre 194.2 milyar dolar a ulaştı.
    İçeride müthiş bir dolarizasyon sürecinin değişmeyen gerçeği!..
    2001 krizinde iktisat okumaya karar verdim.
    Döngüsel olarak iktisat okumanın avantajı aşikar idi. O zamanlar ekonomiden anlamazdım. İktisat denen sosyal bilimin rakamlarla ifade edilmediği zamanlarda çok saşırırdım.
    Sürekli üstadlar ekonomistler aynı şeyi söyleyip duruyordu:GÜVEN
    GÜVEN unsuru bir ekonomide çok önemlidir. Her seyde öyle değil mi
    Ekonomi dediğimizde hayatın ta kendisi degil mi zaten ahahaa tweet dizisini numaralandırmaya unutmuşum.
    Bu 8. Tweet den devam edelim bari
    İşin gücün arasında aklıma esenlerin yüzde biri bile değil paylaşabildiklerim ilerde vakit ayırabilme durumum olursa youtube kanalı açarak sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.
    nerede kalmıştık...hee dolar diyorduk değil mi konuyu çokta dağıtmadan şunu net olarak ifade etmek istiyorum.
    İnsanlar her ne kadar 6,50 liradan dolar maliyet lendiysede gün aşırı/günde 3 kere yemeklerden sonra 1 kere/zırt-pırt dolara bakarak yaşıyor.
    Kur şokunu yiyen vatandaş o zaman 8 olacak 10 olacak 12 olacak gibi kahinlerin peşinden gitti.
    Haksızda değil hani Bu işten anlamıyor evet ama 3 liradan 5 e hatta 7 ye dayanmış bir kur şokunu o kadar hızlı yaşadık ki zamları bir anda öylesine iliğimize kadar hissettik ki unutmak mı? Sindiremedik ki
    gelinen noktada yaşadıklarımızı bir çırpıda tweeter aracılığı özetlemeyi düşünmek elbette mümkün değil!
    Fakat işin temel analizini hepimizin takip etmesi yada haber akışına göre portföyümüzde ayarlama yapmamız mümkün değil.
    işte tam bu noktada teknik analiz imdadımıza yetişiyor.
    Hem daha kolay hemde belli disiplin içerisinde en azından kazık yememe-miz adına yardımcı bir enstrümandır.
    Ya bu işin ilmini öğrenin yada dolar trader ı edasıyla yorum yapmayın.
    Dahası zar zor kazanılan rızkınızı heba...
    önümde 3 ekran var.
    Uçak kokpiti gibi inanın!
    forex plus, matrix, bloomberg terminali, reuters matching hepsine bir çırpıda ulaşabilme imkanım var.
    Reuters e düşen haberleri ilk ben görüyorum.
    Önümde çünkü Ama günün sonunda neye bakıyorum biliyor musunuz?
    Teknik olarak çizdiğim zaman zaman sizlerle ekran görüntüsü paylaştığım basit teknik analizime Basit olmalı!
    Üstadlardan ben böyle öğrendim. 6 yaşındaki bir çocuğun bakış açısı bile önünde bloomberg terminali olan adamdan bazen daha iyi dolar ın yönü konusunda oldukça iddialıyım!
    Bunu net olarak söylemek istiyorum.
    Hatta bunu geçmişte meydan okuyarak yaptık!
    Gün geldi saat saat nereye gider diye yazdık! 9 saat boyunca her saat başı yazdim.
    Lakin yeterli destek görmeyince bıraktım.
    bazı arkadaşlarım bana espri ile son dolar bükücü derler
    Ben tahmin yapmıyorum.
    Ama dolar dan kazık yememenin yollarını yılların tecrübesiyle nacizane uyguluyorum.
    Zengin miyim? Köseyi mi döndüm HAYIR!
    bu soruları soran zaten beni iyi takip etmiyordur.
    Bana canı gönülden takipçi lazım!
    Çünkü bu tweetleri ben bedava...
    evet bedava ve en değerli şeyi ZAMANIMI vererek atıyorum.
    Burada benim derdim belli insanımız rızkını pala'lara kaptırmasın!
    aldınız doları kedinin fareyle oynaması gibi piyasa yapan nasılda ağlatıyor.
    Biliyorum bir çoğunuz kendinize dahi itiraf edemiyorsunuz
    -"evet 6,50 den #dolar aldım. Ve evet %28 faizden oldum.
    Ama Sonuçta bir gün artacak ben zaten uzun vadeciyim... diye kendini avutanlar aldığınız o dolar merkez bankası internet sitesinde yurt içi yerleşiklerin yp mevduatı diye her perşembe yayınlanıyor.
    Bir ülke düşünün dolaşımdaki paranın yarısından fazlası döviz, altin gibi yp de...
    herkes gırtlağına kadar dolarda...
    Yabancı mı o DolarTL işleminden ağzı yandı...hatırlayınız: swap hadi sizi daha fazla merakta bırakmiyim
    dolar da takip ettiğim kritik seviyeler var: kısa vadede
    5,68-5,82 bandı!
    5,68 e yaklaştığı yerleri alım, 5,82 ye yaklaştığı yerleri satım fırsatı olarak görürüm.
    Ama bunu bir oyun kuramı içinde değerlendiririm. Siz denemeyin! YTD
    bunu belli bir disiplin ve teknik içinde yaparım. Ki dolar trade etmiyorum son zamanlarda... bakmadan duramam hepsi o
    Lütfen 21. Tweet teki seviyeleri trade etmeye çalışmayın.
    Yanlış anlamayın bir çoğunuz yapamaz
    büyük resimde 7 liralardan düsen ve 5,13 civarı dip yapan dolar 6,24 denemesi sonrası aşağı salmış ve şu siralar 5,73 civarı seyretmektedir.
    Hani dedim yaa 6 yaşındaki çocuk edasiyla diye...şimdi büyük resimdeki rakamları yan yana yazalım bakalım dolar yükseliyormu/düşüyormu dolar kurları tarihsel sırasıyla=
    7/5,13/6,24/5,73
    Çıkmış/düşmüş/çıkmış/düşmüş/?
    7 den düşmüş 5,13 e sonra yukarı denemiş olmamış...
    Düşmüş... şimdi tekrar yukarı deneyecek ama uçmadan karın ağrıta ağrıta ... bence böyle...
    Kısa vadede 5,82 üstüne atmadık ÇA
    alım güç kazanmaz baya net anlattığımı düşünüyorum. Şimdi bu tweetlerden anlamayanlar ama sormayanlar olacak çünkü sorarsa bilmediği ortaya çıkar
    Herkes doların yönünü biliyor zira
    Ben bile bilmiyorum sen nereden biliyorsun son söz biliyorum demeyin! Ego mu yapmayın! Kendinize yalan söylemeyin! Bilmiyorsanız ya öğrenin yada terk edin!..
    Yazık çoluğun çoğun rızkını batırıp durmayın
    En önemlisi servetiniz milli servettir
    Kalın sağlıcakla

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj

Sayfa 410 Toplam 410 Sayfadan BirinciBirinci ... 310360400408409410

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler