Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 29 ile 32 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye Varlık Fonu ...

Status
    mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    alicemal; Bankalardan yatırım fonu kullanımı %70 artmış.?

Bana çok ilginç geldi.
    Buraya üye olduğumdan beri fon alıp satıyorum ve bunu yazıyorum.
    Benim etkim bu yükselişte ne kadar olmuştur acaba.?

Medyada yazılan şeylerin etkisi tahminlerinizden çok daha yüksek oluyor.

FON almanın hisse senedi almaktan çok da bir farkı yok.

Farklardan biri, hangi senedi alsam diye düşünmüyorsunuz. Sizin yerinize fon yöneticisi karar veriyor desem günümüzde yanlış olur. Yapay zekalar karar veriyordur. Fon yöneticileri, paramızı yiyen ve havasını atan kesim.

Diğer fark ise, hisse senedi alımınıza göre daha az kazanırsınız, daha az kaybedersiniz. FON da pek çok büyük senedin ortalaması alındığı için.

Başka bir fark, senet'de batma olasılığınız var, çünkü söylentilere aldanıp kısa yoldan para kazanayım diye şişirilmiş uyduruk bir kağıda girersiniz. Senedin tahtasının sahibi manipulatör ve şirket patronunun ortak operasyonu ile sizin gibi o tahtadan tüm senet alanları batırırlar.

Fon almanın kötü yönü, endeks kadar kazanırsınız. İyi bir senet seçen kişi çok daha fazlada kazanabilir. Belki parayı parçalamak gerekir. Çok iyi olduğunu düşündüğünüz bir kaç kağıda paranızın yarısını, kalan yarıyı da fona gibi..

Her neyse bunlar önemli değil.
    Normalde ben büyük ölçüde IMKB30 senet alırdım. Ancak 3 senedir başka işle uğraştığımdan, para piyasalarına günde bi kaç saat ayırabiliyorum, o sebeple benim için FON almak mantıklı geldi.

FON dada senet dede ortak olan bir şey var.

Alım satım zamanlamasını sizin yapmanız gerekiyor. FON alıp yatmamanız gerekiyor. Bu durumda eğer tek işiniz para piyasaları ise, FON almak mantıklı değil.
    Ama ek iş olarak para piyasalarında iseniz, benim gibi FON almak mantıklı.

Tabi tekrar söyleyeyim, öyle fon alayım yatayımla para kazanamazsın. Sadece fon yönetimi ve banka kazanır senin işin şansa kalır.
    Alım satım yapman ayrıca uzun vade trendi ve zamanlamayı yeterli ölçüde tutturman gerekir.

FON alımında etkim olmuşsa, neden doviz almayın yerine aynı işi gören altın ve emtia yüro bond FON ları filan alın lafıma uymuyorsunuz.? DTH (döviz hesapları) hep arttı aynı dönemde. Çocuklarınızın geleceğini bellediniz ökkeş sürüsü.
    Du yaw, bu doğru olmadı, döviz almasanızda aynı şeyler farklı şekilde olacaktı. Çocuk ve torunlarımız, dedelerimiz bizi nasıl belledi ise, onlarada aynı şey olacak. Her cumayı ülkeyi bu hale getiren dedelerimizin mezarlarına işiyerek kutsayalım diyorum.

Daha doğru hareket, sadece siyasetçi ve medya mensuplarının mezarlarına işeme töreni yapalım, NASIL.? Her cuma. Mızıka takımı, davullar ve ponpon kızlarda olsun.
    ** Göndermiş olduğum fotolar resmim.net sağlaycı yüzünden görünmüyor emeklerim e yazık **

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    Türkiye Varlık Fonu GM Sönmez: (İstanbul Finans Merkezi) Projenin yaklaşık 465 bin metrekarelik kısmını 1,67 milyar TL karşılığında devralacağız

- Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez: - "Projede ilk etapta inşaatın tamamlanması için müteahhit şirketlerle görüşmeleri hızlandırdık ve her biriyle kamu yararını gözeterek rayiç bedellerin altında oldukça makul meblağlar üzerinden anlaşmalar yaptık"

akılları fikirleri betonda...alın bakalım ne olacak.
    ** Göndermiş olduğum fotolar resmim.net sağlaycı yüzünden görünmüyor emeklerim e yazık **

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    Reuters'un haberine göre: TVF, EBRD'nin Borsa İstanbul'daki % 10 payını almak istiyor

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) Borsa İstanbul'da sahip olduğu %10 hissesinin tamamını almak istediklerini söyledi.
    Reuters'ın dün geçtiği haberde ise, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın Borsa İstanbul'un genel müdürü olmasının ardından (EBRD) Borsa İstanbul'daki hisselerini satacağını duyurmuştu.
    Reuters: TVF, EBRD'nin Borsa İstanbul'daki % 10 payını almak istiyor
    Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) Borsa İstanbul'da sahip olduğu %10 hissesinin tamamını almak istediklerini söyledi. Reuters'ın dün geçtiği haberde ise, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın Borsa İstanbul'un genel müdürü olmasının ardından (EBRD) Borsa İstanbul'daki hisselerini satacağını duyurmuştu.
    EBRD ayrıca %10 hisseyi en kısa sürede satmak istediğini Türk yetkililere de bildirdi.

Bloomberg'de yer alan habere göre, EBRD'nin Borsa İstanbul'daki %10 hissesinin tamamını almak istediklerini belirten Sönmez, Hisseleri alarak Borsa İstanbul'daki payımızı yüzde 90'ın üzerine çıkarmayı ve kurumdaki temsil gücümüzü artırmayı hedefliyoruz dedi.

Status
    Üye Borsacıozden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Adı geçen
    0 Mesaj
    İngilizcesi (sovereign wealth fund) olan varlık fonları, bütçe ve cari fazlası olan ülkelerin artan paraları kamu yararına değerlendirmek ve gelir elde etmek için topladıkları fondur. Fonlar bunları genellikle uluslararası piyasalarda emtia, hisse senetleri, tahvil ve gayrimenkulde değerlendirir.

Bu basitçe ülkelerin yatırım yaptığı bir mekanizma olarak da tanımlanabilir. Genellikle petrol veya diğer emtialardan elde edilen bir yığın para; daha sonra hisse senetlerine, bonolara, mülklere veya diğer potansiyel büyüme alanlarına yatırım yapılır.

Varlık fonlarını kullanan ülkelerin çoğu, Norveç ve Orta Doğu’daki petrol gelirleri gibi büyük ölçüde tek bir gelir kaynağına bağımlı olan ekonomilere sahiptir.

Varlık fonları aracılığıyla yapılan yatırımlar da bu ülkelerin çeşitlendirilmesi ve tek bir gelir akışına daha az bağımlı hale gelmesi için etkili bir yoldur. Ulusal varlık fonları hakkında üzerinde durulması gereken bir diğer önemli nokta, bunları benzer ama farklı olan finansal varlıklarla karıştırmamaktır.

Ulusların merkez bankaları tarafından tutulan benzer fonlar, farklı hedefleri olduğu için ulusal varlık fonları değildir. Şöyle ki merkez bankaları para biriminin değerini yönetmek, ekonomiyi canlandırmak veya enflasyonu önlemek için fonlar bulundururken ulusal varlık fonları sadece daha yüksek getiri hedeflemektedir. Varlık fonu hakkında tüm ayrıntıları buradan öğrenebilirsiniz.

Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)