Sayfa 73 Toplam 74 Sayfadan BirinciBirinci ... 236371727374 SonuncuSonuncu
Toplam 514 adet sonuctan sayfa basi 505 ile 511 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Varant analiz yorum

Status
    Üye Borsacıozden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Adı geçen
    0 Mesaj
    halis; dün turkcel neden bu kadar düştü diye merak edip takaslarına ve dün olanlara bakıp sizede göstermek istedim..
    doce varantlarda 800,000 adet alım varanttı satmış tacirler aracılıgla vadelisinde 2500 adet satmış..hissenin takası nerdeyse tamamına yakını elleinde boyle bir kumar masasında kazanma olanagı cok düşük ihtimal ne yaparsanız yapın terse gelirsiniz ne teknik işler ne temel işler ipin ucu gevurun elinde diger hisselerdede durum aynı,,düşen bir şeye long girmeye yukselene short girmeye cok meraklıyız..ne yaparsanız yapın 1 kere degil 9 kere düşünüp yapın durmayıda bilin..örnek aşagıda docenin ky çarpması

doce hisse vadelilerde gedik ve tacirler üzerinden işlem yapmasına cok denk geldim aldanmayın yerli yapıyor diye

attıgım grafik ve işlemleri anlayabildinmi nasıl bir kumar masasındasın
    Konu mehmet tarafından (22.Şubat.2019 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir.

2. Teşekkür etti.

Status
    mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    discretus Yazmış
    para kazanması için sadece endeks üzerinden oynamasına gerek yok..
    endeksin bileşeni olan büyük hisselerde de pozisyon alıyorlar..
    eğer illa bir sonuç çıkarmak gerekiyorsa endeksin herhangi bir yöndeki hareketini 2-3 günde tamamlanacakmış gibi düşünmek faydalı olabilir..
    ilk gün garan %5 yapar, ertesi gün eksi yapar onu ama bu sırada eregl ve isctr yi alır.. 2-3 günden sonra yeniden bir değerlendirme yapılır duruma göre.. yani kısaca söylemek gerekirse endeksteki bütün önemli hisselerin hareketi genelde 2-3 gune yayılıyor..
    genelde bir faz farkıyla.. bu ise endeksinde 2-3 gunluk hareketler yaptığı anlamına gelir..
    aynen dostum xbank eksi %2 oldugunda eregli arti %2 oldugunu cok gorduk...

Varant larda işlem yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Piyasa yapıcının fiyat ve miktar kotasyonları ne anlama geliyor?
    Piyasa yapıcının kotasyonlarını takip etmenin önemi hakkında

detaylı bilgi http://varant.db.com ' da!
    https://www.xmarkets.db.com/TR/Downl...-a3a628e02e07/ …

bir de kullandığınız indikatörlere bakın, şu anda bu puanı sizce gösteren var mı?
    normal indikatörler içinde şu iyidir dedikleriniz ve takip etmeniz sonuç vermeyebilir
    viop bi harika dostlar, cüzi miktar parayla 30 dakikada 1.300 puan yukarı doğru tahmin yapılabildiğinde burada trade etmek süper, yalnız maymun iştahlı olmayacaksın robot değilsen git faize koy paranı ugraşma burada.
    yada vadeden vadeye genel yatırım yap derim
    macera olsun diye veya idiaa oynar gibi hisse senedi alınmaz.
    trade etmek bu işin için'de olan bir şey fakat çok az piyasa bilgisi olan insanlar bunu başaramazlar.
    Siz hiç teknik analize bakıp daytrade edipte zengin olan gördünüz mü?
    belirli stratejiler dışında trade eden veya temel analiz yapıp değer yatırımı yapanlar dışında, twitterda her gün liste yayınlayan tiplerin hepsi kayboldu.
    kiminin zarar ettiğini kiminin spk dan uyarı veya ceza aldığını duyuyoruz.
    çok insan onların yüzünden zarar gördü.
    ben yıllardır bu piyasadayım, aracı kurumlarda çalışırken'de şahit olurdum.
    trade edenler kaşıkla toplayıp kepçe ile verirler.
    Teknik analizcilerin kitaplarında yazar, adamlar defalarca batıyor çıkıyorlar.
    sonrada bunu kitap yazarak anlatıyorlar.

güvenebileceğiniz birkaç insan, bu konuda bilgili ve tecrübeli olan, çevrenizde bulundurun.
    kararlarınızı kendiniz verin. aldığınız tavsiyeleri sorgulayın.
    tavsiye aldığınızda sebeplerini mutlaka sorun.
    B u hisse iyi olacakmış AL diyene. Neden alayım deyip, mutlaka analizin ayrıntısını öğrenin.
    İyi olacakmış, cevabına hiçbir zaman güvenmeyin.

vob nimettir... kıymetini bilene..
    poz. açılınca yazmak; işin özüne aykırı ve pozisyonu riske edeceğinden yazmak mümkün değil..

işin en temel mantığı ASLA SİSTEME TERS OLMA...
    HER SİNYALE UYMAYABİLİRSİN... ve belli puandan sonra o hafta voba bulaşma...

kaldıracı 3 ün üzerine çıkarma... hatta bir noktadan sonra sabit kontrat mesela 80-100 kontrat ile devam et gibi.....vs..gibi önemli 10 tane arguman var

piyasa canlıdır.. sadece sistemle olmaz... pek çok değerin bileşimine göre poz. alınmalı...

haftada 2-3.000 puan ile çok değil 2 yılda HERİFCİK olunur..

bisse net varant sayfasından alıntıladım
    Hermesj;
    :

keremalkm;

Yabancı bir Adam 100 milyon USD'Lık hisse aldı, banka hissesi...
    Doları 6,80 civarı bozdurdu..
    6 TL civarı ortlama ile Banka senedi aldı 2-3 ay önce
    Dün Senedi sattı..
    Dolara çevirdi..
    Baktı Elinde 160.milyon USD...

DOlar yükseldi, bir TOKAT attı yabancı..
    Dolar düştü 1 tokat daha attı yabancı..

Aradaki kâr 60 milyon dolar..
    Kâr,Merkez Bankasından, Bankaların yeni aldığı sendikasyon kredisinden karşılandı...
    Dövizimiz azaldı.. Bu rakamın yanına bir sıfır daha ilave etsek olur..

TR yabancı için iyi piyasa.. !!
    TR'ler için zarar..

Dolarla oynayan TCMB falan ,asla değil.. imkansız,yapamaz da..
    Mesele Şu;
    TR,iTHALE dayalı bir Ülke
    Yabancının mal satması şart..
    İthalat birden durdu...
    Bunun için Dövizi makul seviyeye indirdi..

Gelsin şimdi,arabalar, Iphonelar,ucuz çin malı kıyafetler,yedek parçalar hatta makinalar..

Daha fazla borçlanmamız ve İTHALAT ucuz döviz şart..
    İHRACAT'ın düşmesi içinde ucuz döviz gerekli..

PLANI Yapan dışarda.. Her zaman da öyleydi..

Konu mehmet tarafından (27.Mayıs.2019 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.
    ** Göndermiş olduğum fotolar resmim.net sağlaycı yüzünden görünmüyor emeklerim e yazık **

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    Engin YILMAZ YILMAZ10 Varant nedir ?
    Nasıl yatırım yapılır?
    Varanttan nasıl para kazanılır?
    Çok sorulan ve gerekli olan tüm bilgileri topladım ve yazdım..
    Olabildiğince sade ve örneklerle anlatmaya çalıştım..
    Sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim..

Bilgilendirme için teşekkürler.

Sizin bilgilerinize ek olarak:

Türkiye'de varant ihraç eden iki kurumun (İşbank ve Deutsche Bank) kitapçıkları:
    https://isvarant.com/media/33789/varant-kitapcigi.pdf …
    https://isvarant.com/varant-akademi/...sunumlari.aspx …
    https://www.xmarkets.db.com/TR/Urun-...rtal/Brosurler …

BİST'in bilgilendirme kitapçığı:
    https://www.borsaistanbul.com/data/k...rtifikalar.pdf …

Olumlu görüşleriyle atmasyon yorum değilde akılcı çözümler üreten AUDİ+;
    Ocak ayını dev yükselişlerle geçirdigimize göre 2019 pek iyi geçmeyebilir yada dengeli geçebilir ama endeks 85.000 dolaylarına bu kadar iddialı yazıyorum kesin gelecek bugünkü fiyatlardan pozisyon açanlar fena halde zarara uğrayacak hatırlatmış olayım......
    endeks yılbaşında öngördüğüm rakamların dahada aşağılarına geldi,
    Bugün yeni öngörülerde bulunmak istiyorum belki benim öngörülerimi deli saçması gibi görebilirsiniz ama ortam çok bulanık trump'un S-400 konusunda türkiye'ye 2 hafta mühlet verdiği söyleniyor bende bu bağlamda yeni öngörülerde bulunmak istiyorum, endeks'in bir 10 bin puan daha düşme olasılığı olduğunu düşünüyorum yani 73 bin dolaylarına sarkma durumu olduğunu düşündüğümü belirtmek istiyorum ama bu düşüncemi yılbaşında 85.000,leri kesin görecek dediğim gibi kesin bir ifadede bulunamıyorum.
    Arada tepki alışları muhakkak gelecektir.
    Kısa süreliğine endeks hisselerinde al sartlar yapılabilir ama uzun vadeli almak şuan için makul gözükmüyor.
    Ocak ayları ve tüm yıl borsanın durumu düşüncem yine beni yanıltmadı..
    Bu gibi havalarda en mantıklı yapılacak iş endeks hisselerinde tepkilere oynayıp karı görünce satıp filmin sonunu beklemektir. Genelde hep hata yapılıyor yan hisseler için çok düştü şuradan alayım deniyor sonra bir bakıyor ki dipsiz kuyu hisse düştükçe düşüyor kişi ayağına gelen fırsatı tepiyor aslında hata endekse geniş bir perspektiften bakmamak oluyor yine söylüyorum tekrar tekrar aşırı dikkatli olunması gerekiyor.......
    ** Göndermiş olduğum fotolar resmim.net sağlaycı yüzünden görünmüyor emeklerim e yazık **

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    bu endeks bu satıcılar oldugu sürece düşmez düşer gibi yapar yeni müşteriler atlar trene.

doce ve işyat varant bültenleri
    https://www.xmarkets.db.com/TR/Downl...-005325bd765b/
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...82017519_1.pdf

klasik trend işte yukarıdayken kötüyü aşağıdayken iyiyi görmez...

çerçeve yapılıp ekrana bakarken bu yazıyıda gözden kaçırmamalıyız ....

Cautionary bana hitaben yazmış Arkadaşım sana da bir tavsiye...
    bir düşünür, şöyle demiş...
    çok kitap okumak yerine, iyi kitapları pek çok kez okuyun.

Sana uyarlarsak...
    çok kişiyi okuyup, çok kişiyi takip ediyorsun..adeta her Çiçek'ten bal almaya çalışıyorsun...
    bilginin peşinden koşman güzel.. ama naçizane tavsiyem, en beğendiğin 3-5 kişiyi takip et...
    İnan takip ettiklerinin çoğunun kendine bile faydası yok...çok kişiyi takip, kafa karışıklığından başka işe yaramaz.

Aynı şeyi tekniğe uyarlarsak...
    çok detaya girmek büyük resimî görmeyi zorlaştırır...
    basit birkaç sistem yeterli para kazanmak için...
    uygun periyotla iki EMA belirle ve sinyallere uy...hepsi bu,

Kaldıraçlı piyasalarda yeri geldiğinde sen kolunu kesemezsen, başkası gelir kafanı keser.

Yasin Yalcindag
    ‏
    @yalcindagYasin
    Takip ediliyor @yalcindagYasin adlı kişi takip ediliyor
    Daha fazla
    Bazı takipçi dostlar ile bir kavram kargaşası yaşıyoruz. Önceki aylarda izah etmeye çalışmıştım üzerinden vakit geçti..
    Finansal Piyasalarda temel olarak 2 tip yatırımcı vardır. Bunlardan ilki uzun vadeli bir bakış açısına sahiptir. Bu gruba "Uzun Vadeli Yatırımcı" denir.
    Bir de kısa vadeli bakış açısına sahip oyuncular (katılımcılar) vardır.
    Bu grup genel olarak TRADER olarak adlanır ve bunlar da pozisyonları elde tutma sürelerine göre "swing trader" , "day trader" , "scalper" olarak 3 alt gruba ayrılır.
    Benim bu hesapta yaptığım paylaşımlar borsadaki yatırım yapan herkesi kapsamadan sadece ikinci grup yatırımcıları ilgilendiren prensipleri konu alıyor.
    Elimden geldiğince de bu konudaki evrensel kabul görmüş prensiplere bağlı kalan paylaşımlar yapıyorum.
    Uzun vadeli bakış açısına sahip arkadaşların kullandığı prensipler bambaşkadır.
    Bu bakış açısına sahip arkadaşlar yazdıklarımı saçma bulabilirler.
    Stoploss kullanımı TRADING için temel bir enstrumandır.
    Buradan kimseye dünyanın neden düz olmadığını anlatamam malesef..
    Uzun vadeli yatırımcılar stop olmaz hatta hisse düştükçe sevinir daha fazla hisse almaya çalışabilirler. Bu tip bir yatırım bu hesapta paylaştığım bir alan değildir.
    Biraz uzun oldu yer işgal ettim kusura bakmayın

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    VARANT NEDİR? NASIL SEÇİLİR? HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?
    Bununla ilgili bir flood hazırlayacağım umarım yararlı olur Yasin Özdemir

BEN VARANT kullanılmasını çok tavsiye etmiyorum.
    BEN ancak %100 bir pozisyon görürsem varant kullanıyorum çünkü dediğim gibi doğru varant seçilmez ve üstüne hisse istediğiniz tepki vermezse sonunuz hüsran olur.
    YANİ HEM HİSSE İSTEDİĞİNİZ TEPKİYİ VERMELİ HEMDE DOĞRU VARANT SEÇLMELİ
    Varant, elinde bulunduran kişiye, dayanak varlığı ya da dayanak göstergeyi önceden belirlenen bir fiyattan, belirli bir tarihte ya da belirli bir tarihe kadar, alma ya da satma hakkı veren bir menkul kıymet türüdür.
    VARANT MENKUL KIYMET OPSİYONUDUR.

Varantlar kaldıraçla işlem yapılmasına olanak sağlayan menkul kıymetleridir.
    Hisse senedi yatırımından farklı olarak, düşüş öngörüsü ile, satış yönünde de pozisyon alınabilmesine olanak tanır.
    Bu nedenle varantlar, alım varantları ve satım varantları olarak işlem görürler.
    Yani bir hisse düşeceği zamanda varant kullanılabilir buna SATIM VARANT ı denir.
    2 kurum varant çıkarır bunlar biri deutsche bank ve iş bankası.
    Yine varantlarda endeks varantı brent petrol gibi emtia ve endekslerde varant kullanabilirsiniz.

Varant bakarken kodlara dikkat etmeliyiz.
    İlk iki karakter dayanak hisse senedini ifade eden harflerden oluşur.
    Sonraki harfler ihraccı kurmu (deutsche yada İş bankası) Sonraki harfler ise ALIM VE SATIM VARANTI olduğunu belirtir
    Varantın değerinin oluşumunda en önemli iki faktör içsel değer ve zamansal değerdir.

İçsel değer, varantın, dayanak varlığın spot fiyatına göre durumunu ifade eder ve kar-zarar durumunu belirler.
    Dayanak varlığın spot fiyatının, kullanım fiyatının altında olması durumunda alım varantları kârdadır.
    Satım varantları ise, kullanım fiyatı spot fiyatın üzerinde olduğu durumda kardadır.
    Kullanım fiyatı ile hisse fiyatının eşit olması durumunda ise, varant başabaşdır.

ÖNEMLİ!!

Zamansal değer, varantın fiyatı ile içsel değer arasındaki farktır ve varantın vade sonuna kadar taşıdığı değeri ifade eder. Varantın vadesine kadar kalan süre ne kadar uzunsa, varantın performans göstereceği süre de uzun olacağından, değeri de o kadar fazladır.

Aşğaıdaki görsellede daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum.

Peki VARANTIN FAYDASI NE ? NEDEN VARANT KULLANIRIZ ?

1-) > Kaldıraçlıdır daha çok kar elde edebilirz?
    2-) > Ucuzdur daha çok opsiyon alabiliriz.
    3-) >Kendimizi ve şirketimizi koruyabiliriz (hedge diyoruz)
    4-) > Çift Yönlü işlem Yapabilriz. (Yani düşerkende kazanabiliriz)

PEKİ NEDEN VARANT ÖNERMİYORUM ?

1-) Bellir bir vadeye sahiptir yani ömürleri Sınırlıdır.
    2-) Kaldıraç yüksek olduğundan zarar ettiğinizde çok fazla para kaybedebilirsiniz
    3-) Doğru varant seçilmez ise analiziniz doğru bile olsa varantınız buna tepkisiz kalabilir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir eğitim amaçlıdır.
    %100 bir emin olamadığınız bir işlem görmüyorsanız lütfen varant denemeyin.

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    VARANT COK FAZLA SORU GELDIĞİ İİÇİN AÇIKLAMA YAZMAK DURUMUNDA KALDIM.
    ÖNCELIKLE ASLA VARANT TAVSİYE ETMİYORUM...

VARANT TA ONEMLI OLAN DAYANAK OLAN ENSTRUMANDIR.
    1. KESINLIKLE VARANTIN DEĞER VE GRAFIKLERI DEĞIL DAYANAK VARLIĞIN DURUMU ÖNEMLIDIR.
    2. VARANTTA YAPILAN EN BÜYÜK HATA NEDİR: HİSSE GİBİ ALGILAYIP ORTALAMA DÜŞÜRMEDİR. VARANT HİSSE DEĞİLDİR. ORTALAMA DÜŞÜRME YERİNE VARANTIN KULLANIM FİYATI VE ZAMANA GÖRE VARANT DEĞİŞİMİ YAPILIR VEYA SATIM VARANTINA DÖNÜLÜR.
    3. VARANT HİSSE GİBİ TAŞINMAZ VE ZAMANA KARSI KAYIP ASLA UNUTULMAMALIDIR. VARANT KULLAN AT VEYA KULLANIM FİYATI DEGISTIR YAPILIR.
    EN IYI KAZANC DAYANAK VARLIKLARIN KIRILIM NOKTALARINDA YAPILAN ALIM VEYA SATIMLARDIR.
    YATAY GÖRÜNÜMDE OLAN DAYANAK VARLIK VARANTLARINDAN UZAK DURULMALIDIR.
    IDEAL VARANT SECİMİ.:
    SÜRE:30-45 GÜN
    KULLANIM FİYATI:+-%10 YAKINLIK
    ETKİN KALDIRAÇ:6-9
    DELTA:0,35-0,75
    DEGER KAYBI<%1
    FİYATADIM BÜYÜKLÜĞÜ<%2

EN İYİ KAZANCIN DAYANAK ENSTRUMANIN BİR FORMASYONU KIRMA HAREKETİ ZAMANINDA OLDUĞU UNUTULMAMALIDIR. YANI KIRILIM HER SEYDİR.
    VARANTIN AYI VE BOĞA PİYASASINA YÖNELİK OLDUĞU UNUTULMAMALIDIR. ALIM VARAN'TI ''C'' SATIM ''P'' OLDUĞU UNUTULMAMALIDIR.
    VARANT CİDDİ TEHLİKELER OLUŞTURAN VE PORTFÖYÜ SIFIRLAYAN BİR YATIRIM ARACI OLDUĞU ASLA UNUTULMAMALIDIR.
    PORTFÖYÜN %10 UNDAN FAZLASI İLE YAPILMAMALIDIR.

VARANT DOĞRU ADIM İLE İHYA EDEN ÖRNEK BU HAFTA GARAN EKGYO KRDMD HAREKETİNE ALIM VARANTI GİBİ...
    ANCAK THYAO PETKM ALIM VARANTINA YAKALANANLARI YOK EDEN GİBİ.
    VARANT UYKU KAÇIRAN PORTFÖY SİLEN VE HUZUR KAÇIRANDIR.
    BULAŞMAYINIZ SAYGILARIMLA.. hâlâ öğreniyorum...

Dün hisse %5 yapti ama varant artmadı neden sorusu çok fazla geldi. Bence işlem öncesi incelemelisiniz demiştim.
    En önemlisi unsur vade suresi ve dayanak varlık kullanım fiyatı %10 yakinligidir.
    Sen dün temmuz ayı vadeli 75 günlük seçtiysen gitmez gidemez varant hakkında çok fazla soru gelmeye başladı. isyatirim sitesinden biraz faydalanalim.

varant yapacak olan arkadaşlar mutlaka bu terimleri öğrenmelisin yoksa hisse artar sen bakarsın.

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj

hâlâ öğreniyorum...

Hiç sevmediğim bir tavır sergileyecegim affınıza sığınarak soytarı bir arkadas seviyesine düşmeyecem ama sadeece cvb olsun diye yazıyorum
    benim burada bulunma nedenim asla kişisel çıkar değildir
    ben İHTİYACIM KADARI KAZANMAYI KEŞFETTİM ve mutluyum fazlasına ihtiyacım yoktur

varant grubu açma teklifiniz beni mutlu etti lakin varant grupça yapılınca grup içinde birbirimize satmaktan başka bi rşey yapılamaz.
    Bu yüzden herkesin öncelikle varant seçme yöntemlerini ciddi şekilde öğrenmesi lazım.
    Hisse kırılım paylaşımı yapılınca siz kendiniz
    Varantınızı seçip cal put yapabilirsiniz.
    Bu şekilde inanın her yatırımcı daha az zarar görür.
    Hisse de kırılım için mutlak teknik analiz trend formasyon şart.
    kırılım long veya short görülünce varant o zaman güzel olur.
    Ve sürekli varant poz almak hatadır.

Kesin dönüş kırılım olmadan varant poz almak zamana karşı paranızı eritmekten öteye gitmez.
    yatay hisse zarardır.
    Varant taşınmaz. Hisse devam diyor her gün yeni bir direnç geçiyorsa tutulur. Örneğin kozaa gibi

EN ÖNEMLİSİ VARANT UYKUSUZLUKTUR HUZURSUZLUKTUR ZARARDIR.
    VARANT PORTFOY UN %10 20 FAZLA YAPILMAMALIDIR. YOKSA TEHLİKELİDİR.
    SAYGILARIMLA

Sayfa 73 Toplam 74 Sayfadan BirinciBirinci ... 236371727374 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)