Sayfa 708 Toplam 708 Sayfadan BirinciBirinci ... 208608658698706707708
Toplam 4952 adet sonuctan sayfa basi 4,950 ile 4,952 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vob yorum analiz

Status
    mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    EMİRDAĞLI; kolay gelsin ..... spot endeks 30 aylık büyük resim.....

vadeli 2005 yılında kurulduğu için spotu 1997 den baktım daha net olsun diye 112.650 seviyesi 70 aylık üsssel ort bunu sadece 2008 lehman krizinde kırmış 150 aylık ortalamaya kadar inmiş şu anda o seviye 92.871 olarak görünüyor aynı zamanda 92.571 de uzun vade fibo desteği

benki short sever birisi olarak artık short faslını kapatıyorum 92.500 lere kadar ufak ufak endeks vadeli toplamayı düşünüyorum 2001 ve 2008 krizlerindede diplerden mal almış fakat bu trade sevdası yüzünden elde tutamadım

inşallah bu üçüncü krizde topladıklarımı tutmayı başarabilirim bol şanslar

bu uzun vadeli grafik kısada henüz dönüş başlamadı onuda belirteyim

yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın zarar oluşabilir

** Göndermiş olduğum fotolar resmim.net sağlaycı yüzünden görünmüyor emeklerim e yazık **

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    ariston;Bu borsa korku ve ümit ticareti, ve görüşün aldığın pozisyon ile değişebiliyor. Kademeli alıp satmak lazım normalde .
    Bir başka yorum olarak da insanın gelecek için hedefleri olması bugün için bir motivasyon sağlayabilir.

Borsada ise geçmiş grafikleri ister istemez kullanıyoruz, uzun vadede (bir de belki seans içinde) fiyatlar ortalamalara geri geliyor, öte yandan kısa vadede de yükselen yükselmeye düşen de düşmeye devam eder şeklinde iki önemli prensip var. Haber ve gelişmeler ile dönüşleri yakalama düşüncesi de ondan kaynaklanıyor olabilir.

Kendini shortcu ya da longcu olarak nitelendiriyorsan zaten kaybetmişsin demektir.

Trader hereketin peşinde koşar onun karşısında poz almaz...

VIOPCU; Ben öyle bir şey demem.

Ben 120 altında long aç poz kapa, long aç poz kapaya oynarım.

120 altında ne kadar çok dalgalanırsa o kadar iyi benim için. Tabi bu arada 10 bin 50 bin neyse kazanırım.

Geçen yıllarda da oldu. (104,500 den dönmüştü o zaman galiba).

Rakamlar yuvarlak

119 (1 long)
    117 (1 long) etti 2
    115 (1 long etti 3
    118 çıktı ( 115 longu ver yani 1 kapat...kaldı 2 long gibi)
    115 e tekrar long için bekle...

Böyle devam eder. (140 üzerinde şort oynarım. Grafik benim için önemli..)

Bu pandemi sürecinde 120.00 de 98.000 (98.200 e) düşüşünde bir hep long aç kapa yaptrım. Her aldığımı 2000-3000 puan üstten verdim. Alttan aldım.

120 üzerinde çıkmaz diyemem. Düşmez de diyemem. Zaten onu bilsem direk ona oynarım.

Yatırım tavsiyesi değildir. Ben bu grafiği uyguluyorum.

Tabi paramın ancak %10-20 en fazla risk alabilirim. Bu şu demektir. 200 kontrat rist alabilecekken en fazla 40 kontrat.

Tabi zararı göze alacaksın. Zarar var diye hoplayıp zıplayacaksın. Psikolojin çok iyi olacak...
    119 long açmışım...98 'e düşmüş. Ama 98 den aldığını 101 den vereceksin 98 den tekrar alacaksın. 3 kez 98 düşse 101'e çıksa o kontrat bana bedavaya geliyor. Ben böyle yapıyorum.

Tabi 98 den 80 lere kadar da düşebilirdi ama ben alsatlarla ortalamayı hep düşürecektim. Asla full girmem. Şimdiye kadar hiç girmedim.

Ben buna yay gerginliği stratejisi diyorum. Yay 120 altında longa geriliyor. Hatta bir kaç kez çek bırak yapıyorsuk ki kolların alışssın. 140 üstünde de şorta geliyor. Ama bu rakamları 2-3 yılda bir güncellemek lazım enflasyon oranı vs.. göre. Mesala daha önce 118 idi.

Ana strateji bu. Herkese mantıklı gelmeyebilir.

Herkesin stratejisine saygım var.
    ** Göndermiş olduğum fotolar resmim.net sağlaycı yüzünden görünmüyor emeklerim e yazık **

Status
    tekavut üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    Okuyup değerlendirmelerden sonraviop'çuların hatası şurada.

Oyun global oynanıyor, biz de kuyruğuna takılmış idare ediyoruz.
    bu ortamda BİST de mecburen uyacak, düşecek hali yok .
    Düyada olanları görmezden gelip pala aldıkça bizlerde almalıyız.
    bu ülkenin derdi tasası bitmez işler düzelsin de alayım dersen hiç işlem açmamak gerekiyor.
    Bu kadar düşük faiz, bol para, develuasyon sonrası iyice pul olan senetler nereye kadar gider kestirmek zor.
    Yeter ki yanlış pozla batmayalım

Önemli olan büyük paranın pozudur

Sayfa 708 Toplam 708 Sayfadan BirinciBirinci ... 208608658698706707708

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)

Bu Konu için Etiketler