A1 forumborsa.net Özel
Sayfa 369 Toplam 369 Sayfadan BirinciBirinci ... 269319359367368369
Toplam 2580 adet sonuctan sayfa basi 2,577 ile 2,580 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vob yorum analiz

Status
    mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gözbebeği üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    Bear_Bull;

gün içinde sormuşsunuz, bear bull da vardır diye cevaplamışlar
    ama ben gün içi foruma yazı yazamıyorum maalesef.
    şimdi vereyim istenen grafiği

#XU100 Pazartesi 1 rekor gerçekleşir mi? gerçekleşmez mi?

Yorumlarınızı Grafik altına yazabilirsiniz. ya da Tahminlerinizi daha kaç güne kadar uzatır/uzatabilir ?

Status
    gözbebeği üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    Alıntı VIOPCU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-Borsada (viopta) aç gözlü olan ve hırs yapan, köşe dönmeye çalışan batar.
    2-Borsada stratejisi olmayan batar.
    3-Borsada sabırlı olmayan batar.
    4-Borsada başkalarının yazılarına bakan batar (Daha 15 gün önce 88 binlere düşerken 78 bin diyenler çoğaldı, dolar 5,7 anlık görünce 10 binciler peydahladı. Bunları dikkate alın.)
    5-Siyasi düşüncesini ve duygularını borsaya katanlar batar.

Kaybeden kim olursa olsun, siyasi düşüncesi ne olursa olsun, dini görüşü ne olursa olsun üzülüyorum. Çünkü para kolay kazanılmıyor.

Aşağıda grafik var. Eğer E-D'yi geçerse (128.800-129.400) ve üzerinde kapanış yaparsa 132-134 arasına gidebilir. Buralarda bakmak lazım. Ama inişler çıkışlar olacaktır. Böyle trendler gaplı açılış sonrası biraz + kapanışla biter genelde (iğne bar beklerim).

Ben ne işlem yaparsam yapayım tek hamlede yapmam. Paramı en az 10'a bölerim. Amaç çok kazanmak değil zararı azaltmaktır. Kazanç sonra geliyor zaten. Borsada fırsatlar hiç bitmez.

Bunlar yatırım tavsiyesi olamaz.

Geçen haftaya kadar;
    Stratej gereği 120 altında kademeli olarak (1000-2000 puana) long açmaya başlardım. 6 Hazirandan bu yana bu kademeli çok kez yaptım para da 2 ye katlandı. Taki geçen haftaya kadar bunu yaptım ve kar ettim.

Geçen hafta sonuna doğru;

Strateji geliştirmek için bekliyorum. İzinde olmam ve ekran izlemem nedeniyle ki (ekran izlemek çok fena) Perşembe ve Cuma günü bazı işlemler yaptım ve karlı kapattım. Ama şuan bir strateji yok bekliyorum.

Bu yazılar Yatırım tavsiyesi değildir. Kararı kendiniz veriniz.
    Alıntı discretus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2018 de de durum farklı değil.. hatta biraz daha yukselmiş olabilir.. kesin rakamlar yakında ortaya çıkar..

2002 krizinden sonra %55.8 lik seviyelerinden aşağılara düşen "dış borç/gsmh" oranı son 15 yılda tekrar kriz seviyelerine adım adım geldi, şekilde 2017 için %59.6.. ve nitekim bu seviyelere gelmesinin sonucunda 2018 de bir krizle yine karşı karşıya kaldık..zira bu dış borç sürdürülemez seviyelere gelmişti..

Alıntı VIOPCU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftalık viop grafiği.
    Grafikten çıkarttığım ders alttaki iki kırmızıya değerse longlamaya başla üstteki iki kırmızıya değerse shortlama'ya başla tabi kademeli...

Alttaki iki kırmızı da alıp üstteki iki kırmızı da satabilenler bence paraya para demezler herhalde.

Son kapanışın hemen üstündeki çizgi 131-132 lere den geliyor. Onun üstündeki de 138 lere herhalde orada iğne bar yapmazlar.
    İzlemek lazım.

Mavi benim çizgim.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Xxxxxxxxxx.....

Status
    gözbebeği üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    Alıntı laguna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tekniği temiz ama şu aylık macd sat yönüne geçmiş. ocak ayının kapanış rakamı 26 lara çıkmalı ki aşağı kesmeden yukarıya dönsün..

]investinge göre aylık bollinger 5,55 lerde kısada oraya kadar gitmesi gerekir...

seçim öncesi 100 bine gideceğimize inanıyordum ama bu kadar erken olacağı kimsenin aklına gelmezdi...

seçim senaryosu erken gerçekleşti...

10 Aralıkta çizmişiz

100 bin psikolojik seviye olduğu kadar trendlerde de direnç bölgesi. 87,500 den durmadan yükselen borsanın en büyük engeli..

99-100 arasından büyük ihtimalle düzeltme gelecektir. olurda 100 bini geçerse paranın gerçek gücü karşısında esas duruşa geçmek gerekir

10 aylık ort 4,42 test etmesi gerekir. geçilirse 4,90 lara gidecektir...

endeks ve hisselerde kötü ortamın bitmesi için aylık macd ları al yönüne geçmesi gerekir...

Kxxxxxxxxxxxxx

Status
    gözbebeği üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    altnygt;
    Fincan kulp hedefi 115-116.6...105-106 düzeltmesinden sonra 121 çanağını tamamlar diye düşünüyorum....

bullcosmos;
    işte vobdaki mart seçimiyle görülecek yukarı seviyelere gidişin senaryosu, favori senaryo budur...

kimseye yatırım tavsiyesi değildir.

grafik günlük vob grafiğidir.

senaryo 2 farklı, ama tabi senaryo 1 kuvvetli ihtimal, değilse senaryo 2 ye short24 ün kalbi dayanmaz ruhu eskir

senaryo 2 gerçekleşirse burada çıt çıkmaz vesselam

Sayfa 369 Toplam 369 Sayfadan BirinciBirinci ... 269319359367368369

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 19 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 19 misafir)

Bu Konu için Etiketler