A1 forumborsa.net Özel
Sayfa 1310 Toplam 1310 Sayfadan BirinciBirinci ... 310810121012601300130813091310
Toplam 9165 adet sonuctan sayfa basi 9,164 ile 9,165 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: günlük takas analiz ve istekler

Status
    mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gözbebeği üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    barbaros_; 3 bankanın takasını göstereceğim,bunlardan
    işc de emeklilik fonları satarken citi ve deutche mal almış.

garantide citi alırken deutche ve emeklilik fonları satmış.

halkta deutche alırken citi ve emeklilik fonları satmış.

petkimle ilgili araştırmamda radarıma takılanları paylaşayım.....

9 aylık bilançoda öne çıkanlar...(murat bekardan alıntıdır)
    ++Şirketin Likidite oranları güçlü. Yani stoklar ile tic.alacaklardan arındırılmış nakit oran da çok güçlü (1,46)
    Kasadaki nakit ile kv kredilerin %99'unu ödeyebilecek güçte bir nakit yapısı mevcut.
    +8,5 milyar kredi+tahvil borcuna karşın 3,5 milyar nakit yapısıyla çok başarılı bir hedge işlemi gerçekleşmiş. Döviz veya faiz swabı olabilir detaylarda göremedim. Fakat 2 kat finans borcuna rağmen neredeyse başa baş bir finansal başarı elde edilmiş.
    ++Şirket 3,6 milyar fin. gid yazarken 3,4 milyar fin. gel. yazdı. Haliyle 220 milyon kadarlık bir açık söz konusu. UV finansal borç oranı ile kv fin. borç oranı çok makul seviyelere geldi. Dengeli bir finans yapısından bahsedebiliriz
    iman yatırımı son virman işlemi ve değerleme ile birlikte 2 milyar seviyesine ulaştı. Star ile birlikte limanında etkileşimini göreceğiz. Limanda hareketlilik petkimin işine gelecek. Şirket sürekli bir etkileşim içerisinde.
    toklarda özellikle yarı mamul ve mamul hareketliliği çok yüksek.İlk madde ve malzeme ise azalışta.Aslında sanayi şirketlerinde tam tersi durumu beklerim fakat tahmin ediyorum ki şirket 2 aylık bakım süresine hazırlık yaptı
    Stok devr süresi bir müddet artarken alacak hala çok iyi
    PD/FD=1'in altında
    F/S=1'in altında
    F/K=6,65
    F/FK=4,92
    PD/DD= 2.5 yıl sonra en düşük seviyede.
    Kısaca rasyolara dip seviyelerde diyebiliriz.
    Hisse başı kar 1.ç'ten sonra güzel toparladı.
    Sonuç; şirketin sektör olarak vazgeçilmez(petrokimya),kurumsal olarak beğeniyorum. Mali ve likit yapı performansını çok başarılı buluyorum.Marjlarda toparlanma gözlemliyorum.Rasyolar dip seviyelerde.2019'da hisse başı karın 1 TL'yi aşacağını düşünüyorum.

dohol'un 3 aylık takası muhteşem

** BORSA'da trend hiç bir zaman iç dinamiklerden dolayı başlamaz bitmez **

Status
    mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gözbebeği üye
    Adı geçen
    108 Mesaj
    barbaros_; gün ortası veiler

** BORSA'da trend hiç bir zaman iç dinamiklerden dolayı başlamaz bitmez **

Sayfa 1310 Toplam 1310 Sayfadan BirinciBirinci ... 310810121012601300130813091310

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)